Atrakcje dla dzieci w lecie — jak znaleźć ciekawe miejsca na wyprawę z dziećmi?

Lato w pełni, a nie wiesz, gdzie zabrać swoje pociechy na letnie wakacje? W Polsce możemy znaleźć wiele miejsc, z których skorzystają zarówno maluchy, jak i ich rodzice. Gdzie zatem znaleźć ciekawe miejsca na wyprawę z dziećmi? Odpowiedź w poniższym artykule.

 

Jakie są wodne najlepsze atrakcje dla dzieci?

Gdy temperatura sięga zenitu, gdy nieustannie pada deszcz lub gdy po prostu pragniemy aktywności fizycznej, relaksu i dobrej zabawy – wyjście do aquaparku może stać się wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. W takim miejscu każdy może odnaleźć coś wyjątkowego dla siebie, dzięki różnorodnym atrakcjom i aktywnościom oferowanym przez park wodny. Jednym z nich jest Suntago we Wręczy. W tym miejscu czeka na nas wiele niezwykłych i niezapomnianych atrakcji, której towarzyszyć będzie przyjemne tropikalne ciepło, niezależnie od pogody na zewnątrz. Cały kompleks składa się z trzech tematycznych stref: Jamango to strefa basenowa, gdzie znajduje się aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 kilometrów, w tym imponująca kryta zjeżdżalnia, która osiąga wysokość 320 metrów! Oprócz tego, na terenie parku działa saunarium, strefa relaksu oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Innym, lecz równie ciekawie położonym turystycznym parkiem rozrywki jest Terma Bania. Znajduje się w popularnej wśród turystów Białce Tatrzańskiej i stanowi część kompleksu hotelowego o tej samej nazwie. To jeden z najbardziej nowoczesnych kompleksów basenów termalnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, który został wzbogacony o strefę SPA & Wellness. Dzięki temu stworzone zostało idealne miejsce do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą.Terma Bania wykorzystuje bogate zasoby głęboko położonych źródeł geotermalnych Podhala, co pozwala na wypełnienie basenów termalnych wodą o temperaturze od 34 do 40 stopni Celsjusza.

Obiekt oferuje wiele atrakcji, w tym aż 8 basenów (w tym zewnętrzne), 5 saun, instytut SPA & Wellness, karuzele wodne, basen ze sztuczną falą i grotę z gejzerem. Co więcej, dla osób szukających ekstremalnych doznań, udostępnione są zjeżdżalnie o łącznej długości około 300 metrów. Na terenie kompleksu znajdują się także miejsca do wypoczynku na zewnątrz i boiska do gry w siatkówkę plażową.

Centrum Nauki Kopernik – idealne miejsce dla dzieci w Polsce

Dla młodych fanów poznawania różnych ciekawostek i ciekawych świata, warto jest wybrać się do Centrum Nauki Kopernik. Położone jest w stolicy naszego kraju i oferuje niezliczoną ilość bajkowych instalacji, których można dotknąć. Znajdują się tam m.in elementy historyczne, fizyczne układanki i ciekawostki o naszym własnym ciele.

W Centrum Nauki Kopernik znaleźć można fascynujący skafander astronauty, który różni się od tych, noszonych przez załogę misji Falcon 9. Zamiast typowego munduru do lotów w kosmos, skafander dla wyjścia w otwartą przestrzeń kosmiczną wymaga specjalnej procedury i zaawansowanych przygotowań. Skafander ten, wystawiony w Centrum Nauki Kopernik, jest przeznaczony do wychodzenia w otwartą przestrzeń kosmiczną i składa się z wielu elementów. Każdy z nich jest odpowiednio dopasowany do konkretnego astronauty, który potrzebuje asysty przy jego założeniu. Choć jest bardzo ciężki, w warunkach kosmicznych, gdzie brak grawitacji, jego waga nie stanowi problemu. Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych tam ekspozycji.

Jakie muzea i zoo wybrać dla dzieci na wakacje?

Jak wiadomo od wielu lat, najmłodsi uwielbiają wszelkie zwierzęta. Dzięki temu warto skorzystać z takiego zafascynowania i wybrać się z dziećmi do zoo. Niezwykle popularnym miejscem z tego typu atrakcjami jest Wrocław. Można tam zobaczyć wiele gatunków dzikich oraz udomowionych zwierząt, a w niektórych przypadkach możliwe jest nawet ich karmienie. Dzięki temu dzieci poznają tereny, w których żyją i mogą uczyć się odpowiedzialnego podejścia do żywych zwierząt. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi w wieku od 3. lat. Świetnie sprawdzą się również parki z replikami dinozaurów, które często wyposażone są w place zabaw, trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie czy parki linowe. Dzięki tak rozbudowanej infrastrukturze możemy być pewni, że nasze dzieci skorzystają z lata w Polsce w pełni, a rodzice będą mieli możliwość odpoczynku i zażycia nieco spokoju.

 

Dodaj komentarz