Wakacje last minute w grudniu. Gdzie warto jechać?

Kiedy w naszym kraju aura nie zachęca do jakichkolwiek aktywności, ponieważ słupki rtęci spadają poniżej zera i jest szaro, chłodno, zimno, wietrznie i deszczowo, a dzień jest bardzo krótki, warto aby nieco zregenerować się i odpocząć od codzienności, wybrać się na wakacje. Grudzień to doskonały moment na wyjazd last minute, ponieważ o tej porze roku niewiele osób decyduje się na to, by spędzić święta czy przywitać nowy rok poza domem. W związku z tym oferta takich czasów jest zróżnicowana i bardzo atrakcyjna. Gdzie warto jechać na wakacje last minute w grudniu? Podpowiadamy.

Wakacje last minute w Egipcie

Bez wątpienia wśród turystów z Polski, którzy decydują się na wakacyjny wyjazd w wersji last minute w grudniu, dużym zainteresowaniem cieszy się Egipt. Oferty wakacji w formule all Inclusive w tym kraju dostępne na przykład na: https://www.traveligo.pl/, wyróżniają się przede wszystkim atrakcyjną ceną. Pogoda w Egipcie w grudniu jest wyjątkowo przyjemna, ponieważ temperatura powietrza w ciągu dnia średnio wynosi tu wówczas 22 stopnie, a słońce świeci przez średnio 7-8 godzin. Temperatura morza wynosi z kolei około 24 stopni, dzięki czemu wybierając Egipt w grudniu, możemy przenieść się w słoneczny i przyjemny region. Lot również nie jest męczący, ponieważ trwa zazwyczaj 4-5 godzin.

Wakacje last minute w Turcji

Osoby, które nie lubią długich lotów, lecz jednocześnie są zmęczone nieprzyjemną aurą w Polsce, mogą zdecydować się na wakacje last minute w Turcji. Mimo że w tym kraju będzie nieco chłodniej niż w Egipcie, ponieważ temperatury w grudniu wahają się tutaj w zależności od regionu od 15 do 20 stopni, to jednak jest to świetny czas na zwiedzanie czy długie spacery, a także chwile relaksu w hotelowym SPA. Lot do Turcji trwa jedynie 2-3 godziny, dzięki czemu jest to dość popularny kierunek last minute wybierany na krótki urlop w grudniu.

Zobacz także: https://newsowy.pl/gdzie-najlepiej-jechac-na-wakacje-do-grecji/

Wakacje last minute na Zanzibarze

Zanzibar cieszy się dużym zainteresowaniem turystów nie tylko z Polski, ale również innych regionów praktycznie o każdej porze roku. Zimą jednak można znaleźć korzystne oferty wakacji last minute do tego miejsca. Wakacje na Zanzibarze w grudniu to świetna propozycja dla osób, które lubią ciepło, ponieważ w tym miesiącu średnia temperatura w tym regionie wynosi około 28 stopni, a temperatura Oceanu Indyjskiego, który otacza wyspę, plasuje się na poziomie 28-29 stopni. Całkowity czas lotu na Zanzibar może wynosić jednak 12-16 godzin i wiązać się z koniecznością przesiadki.

Wśród pozostałych kierunków, które również wybierane są na wakacje last minute w grudniu, wymienia się Tajlandię, gdzie temperatura w tym okresie wynosi 28 stopni, a także Kanię, gdzie słupki rtęci pokazują średnio 2 stopnie mniej. Fani piaszczystych plaży i krystalicznej wody zimą często podróżują na Wyspy Zielonego Przylądka, z kolei fani luksusowych hoteli i rozrywek w okresie zimowym nierzadko planują urlop w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zimą warto odwiedzić również Malediwy.

Dodaj komentarz