Z biurem podróży w góry – jak połączyć wypoczynek z trekkingiem?

Wakacje organizowane przez biuro podróży to ogromna wygoda. Można liczyć na komfortową podróż i bezpieczeństwo. W celu wykorzystania do maksimum wolnego czasu w górskiej destynacji warto połączyć wypoczynek bierny z aktywnym. Wspaniale sprawdzą się piesze wędrówki pozwalające na podziwianie malowniczych krajobrazów, zakończone relaksem w kurorcie turystycznym.

Trekking sposobem na aktywny wypoczynek

W górskich kurortach można liczyć na bardzo rozbudowaną ofertę dla turystów. Po całym dniu aktywnego wypoczynku przyjemnie się zrelaksować przykładowo na basenie, w jacuzzi zewnętrznym, łaźni parowej, gabinecie masażu. Za dnia wspaniale sprawdzają się wyprawy górskie, wycieczki trekkingowe. Na początek najlepszy będzie trekking na niższych górach. Z kolei bardziej zaawansowane osoby mogą spróbować swoich sił w trekkingu wysokogórskim. Na górskich szlakach czeka na turystów wiele atrakcji. Nie brakuje interesujących zabytków i miejsc historycznych.

Wybierz coś dla siebie z biurem podróży

Zorganizowane wycieczki to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą w pełni oddać się wakacjom, bez konieczności zajmowania się wszystkim we własnym zakresie. Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie wycieczki z trekkingiem. Można przemierzać zagraniczne szlaki z kijkami w dłoniach. Świetną opcją będzie pobyt na Maderze. Dla początkujących idealne są lewady w postaci kanałów melioracyjnych, które przebiegają przez lasy wawrzynowe, zbocza. Nieco trudniejszy będzie trekking na dzikich obszarach, ze stromymi podejściami i zejściami, które utworzyła wulkaniczna lawa.

Bazą wypadową może być miasto Funchal. Do obejścia będzie promenada, deptak, ogród botaniczny i tropikalny. Są również punkty widokowe i muzea. Godny polecenia jest także szklak Ponta de Sao Laurenco ze względu na piękne widoki, to samo można powiedzieć o trasie Pico Ruivo na Pico Areeiro. Trzeba liczyć się z niemałym wyzwaniem ze względu na wymagające podejście i podmuchy wiatru potęgujące chłód. Zdecydowanie łatwiejsza będzie trasa Levada do Alicerim, która kończy się jeziorem i wodospadem. Po drodze można zatrzymać się w schronisku Rabacal.

Maderę w ofercie last minute już od 2399 PLN można zarezerwować na stronie ITAKI!

Gdzie na trekking?

Z kijkami trekkingowymi warto zwiedzić Czarnogórę. Godne polecenia są przede wszystkim piękne Góry Przeklęte. Trasa na Talijankę, Popadiję i Volusnicę jest relatywnie łatwa. Jeśli ktoś będzie bardziej ambitny, to może wybrać się na drugą stronę doliny i spróbować swoich sił na strzelistych szczytach alpejskich. Na trekking warto wybrać także na górę Durmitor, prowadzi do niej krótka trasa. Godna polecenia jest także Biogradska Gora. Podczas pokonywania szlaku można liczyć na przepiękne widoki. Za świetną bazę wypadową posłuży Vranjak w eko wiosce.

Czarnogóra samolotem jest dostępna w ofercie na Lato 2023 już do 2439 PLN!

 

Rewelacyjne warunki do trekkingu czekają także na turystów w Sardynii. W każdym regionie wyspy znajduje się wiele ciekawych tras. Godny polecenia będzie park narodowy Gennargentu. Można także zdecydować się na trekking na Su Gorroppu. Z płaskowyżu Golgo warto wybrać trekking nad zatoką Orosei, aby dostać się na plażę Cala Goloritze. Na pieszą wędrówkę idealne nadaje się również wysepka Tavolara. Niezwykłe widoki czekają na turystów, którzy zdecydują się na trekking wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża.

Na Sardynię można polecieć z ITAKĄ już od 3500 PLN!

Dodaj komentarz