Tradycja w górach – nocleg pod samymi Tatrami

Każdemu z nas od czasu do czasu należy się odpoczynek. Nie ma co ukrywać, że czasy są dosyć ciężkie i nieraz całe tygodnie spędzamy, poświęcając się w pełni życiu zawodowemu. Dlatego, gdy już zdecydujemy się wziąć urlop, powinien to być urlop naprawdę wystrzałowy. Nie jest przy tym absolutnie powiedziane, że najlepszy urlop może mieć miejsce tylko latem. Różne pory roku niosą za sobą różne atrakcje, a przecież nie każdy koniecznie musi ubóstwiać letni skwar, w którym ciężko jest czasami wytrzymać.

W każdym razie, niezależnie od tego, jaką porę roku wybierzmy na nasze wakacje (a nie jest tajemnicą, że często nie zależy to od nas, a po prostu od tego, kiedy dostaniemy wolne w pracy), kluczową decyzją jest zawsze wybór miejsca urlopu. W tej kwestii, nie ma chyba nic piękniejszego niż nasze, polskie góry. No a jeżeli chodzi o góry to wiadomo, że najbardziej popularne, ale także najbardziej ciekawe, majestatyczne i reprezentacyjne są zdecydowanie Tatry. Bynajmniej nie dlatego, że są najwyższe, ale są po prostu magiczne.

W tatrach nie brakuje zresztą naprawdę cudownych miejsc. Wystarczy wspomnieć chociażby Kasprowy Wierch wraz ze swoją kolejką, Giewont ze słynnym, metalowym krzyżem, Morskie Oko i Czarny staw, mijane po drodze Wodogrzmoty Mickiewicza, a także (to już dla wprawionych turystów) wymagającą Orlą Perć oraz najwyższe w Polsce Rysy. Jako baza wypadkowa najlepiej sprawdzi się więc zdecydowanie Zakopane, miasto może nieduże, ale szalenie popularne i będące stolicą polskich gór.

Zresztą, będąc w Zakopanem, niekoniecznie trzeba chodzić po górach. Niektórzy mogą tego nie lubić, inni nie mieć kondycji, a jeszcze inni zdrowia. W samym mieście jest co robić. Najbardziej znanym punktem miasta są na pewno Krupówki, czyli słynna ulica, na której spotkamy i górali, kupimy góralskie pamiątki, skosztujemy góralskich przysmaków i tak dalej. Odwiedzić można też Wielką Krokiew, słynną skocznię narciarską, która wielokrotnie gościła najlepszych skoczków z całego świata na zawodach różnej rangi.

Oczywiście, przyjeżdżając do Zakopanego trzeba się gdzieś zatrzymać, ale to nie będzie żadnym problemem, bowiem apartament do wynajęcia znajdziemy tu praktycznie od ręki. Co lepsze i bardziej atrakcyjne miejscówki, na przykład oferujące piękny widok na Tatry, mogą być już zajęte, dlatego dobrze by było zaklepać sobie taki pokój przed czasem. W internecie znajdziemy zresztą mnóstwo ogłoszeń jeżeli chodzi o nocleg w Zakopanem, czy to o wyższym, czy niższym standardzie, nie ma większej różnicy.

Wybierając pokój, czy też apartament, warto jest zwrócić uwagę na kilka kwestii. Chociażby typ łóżka (niektórzy wolą oddzielne, inni małżeńskie), dostęp do lodówki, grilla, bezprzewodowy dostęp do internetu i tak dalej. Jeżeli jedziemy z całą rodziną z dziećmi, to przyda się też mini plac zabaw na posesji, może jakiś basen (naturalnie, tylko w okresie letnim). Niektóre pensjonaty są nawet przystosowane do przyjmowania zwierząt domowych, dlatego nie stoi nic na przeszkodzie, byśmy wzięli ze sobą kochanego czworonoga.

Dodaj komentarz