Sudeckie schroniska: na Stogu Izerskim

Schronisko na Stogu Izerskim to jedno z najpopularniejszych miejsc w Górach Izerskich. Turyści zaglądają tu chętnie, a pobyt w gościnnych murach tego schroniska dla każdego piechura staje się ciekawym doświadczeniem.

Wybudowane w 1924 roku przy wsparciu rodziny Schaffgotschów, jest miejscem, w którym do dziś w czasie górskiej wycieczki można się nacieszyć wypoczynkiem w pięknym otoczeniu oraz znaleźć, w razie konieczności, tanie noclegi. To miejsce w którym można się przekonać, że Góry Izerskie to nie tylko piękne widoki, ale i wspaniała atmosfera.

Ponieważ przy tym schronisku znajduje się ważny węzeł szlaków, dla wielu turystów jest ono dobrym miejscem wypadowym w góry. Można się stąd wybrać na ciekawe wycieczki o zróżnicowanym stopniu trudności, a spora ilość szlaków sprawi, że każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Kusi pobliski Stóg Izerski, przyciąga słynna Hala Izerska oraz malowniczy Smrek. To punkty, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie wędrówki po Górach Izerskich oraz atrakcje, które każdego miłośnika górskich wypraw mogą oczarować swym pięknem.

Dodaj komentarz