Łysogóry i ich skarby

Należą do najpiękniejszych grup górskich w Polsce, a znajdujące się na ich terenie atrakcje mają wiele uroku. To wyjątkowy obszar dla miłośników pieszych wędrówek oraz dla tych, którzy lubią spędzać czas na łonie natury.

Łysogóry to wyjątkowy cel niejednej wycieczki oraz najpiękniejszy skrawek Gór Świętokrzyskich. Co warto zobaczyć podczas wycieczki po tych górach?
Łysogóry to liczne atrakcje turystyczne, gęsta sieć szlaków pieszych oraz tanie noclegi, dostępne w wielu miejscowościach. Nie brak tu ciekawych punktów widokowych oraz zabytków, którym warto poświęcić nieco więcej czasu.

Zachwyca puszcza jodłowa, zadziwiają tereny wschodzące w skład Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Celem wycieczki po tych górach mogą być również tajemnicze ośrodki pogańskiego kultu oraz miejsca, które od wieków są ważnym celem pielgrzymek. Jednym z najważniejszych zabytków, jakimi mogą nas oczarować Łysogóry, jest benedyktyński klasztor na Świętym Krzyżu.

To miejsce, które z pewnością warto zobaczyć podczas wycieczki po tej części Gór Świętokrzyskich. Zachwycają też takie miejscowości, jak Nowa Słupia oraz Święta Katarzyna. Zdobyły one sławę jako punkty wypadowe w Łysogóry, a na ich terenie tanie noclegi można znaleźć bez większych problemów.

Dodaj komentarz