Rajcza – wokół góry, góry i góry

W Beskidzie Żywieckim mnóstwo jest miejscowości, które poprzez swoje usytuowanie, atrakcje kulturowe oraz bliskość szlaków turystycznych są rajem dla wczasowiczów, którzy przybywają w góry, zwłaszcza z aglomeracji katowickiej i z zakątków Śląska.

Rajcza to gmina bezpośrednio połączona z Katowicami siecią kolejową, co stanowi jej niewątpliwy atut. Taka łatwość dojazdu sprawia, że miejscowość ta jest atrakcyjna o każdej porze roku.

W lecie: mnóstwo szlaków turystycznych, możliwość wypoczynku nad rzeką, możliwość uprawiania sportu w kompleksie boisk w parku, liczne atrakcje kulturowe, mnoga ilość zabytków (m.in. dworek Habsburgów) i imprez regionalnych.Do jednej z najciekawszych należy Rajd Chłopski, który organizowany jest zimą. Rajd to impreza turystyczno-sportowa, podczas której organizuje się biegi narciarskie, rekreacyjne zabawy i gry na śniegu, targi regionalne pełne potraw, lokalnych alkoholi i produktów, a także występy regionalne zespołów z Polski, Słowacji.

W zimie: bliskie sąsiedztwo miejscowości z wyciągami narciarskimi (jeden funkcjonujący w samej Rajczy), duża ilość szlaków z możliwością uprawianiu biegów narciarskich, biegów w rakietach śnieżnych, rajdów na skuterach śnieżnych.

Cały rok: niesamowite widoki i plenery, czyste powietrze, cisza, spokój i możliwość wypoczynku, zarówno aktywnego, jak i biernego.

Rajcza to nie tylko idealne miejsce dla turystów, ale także naturalna ostoja dla wielu zwierząt i roślin – na ternie gminy jest kilka rezerwatów, które chronią duże obszary puszczy karpackiej.

Możliwość obcowania z przyrodą, łatwość znalezienia noclegów w różnym standardzie, mnoga ilość atrakcji regionalnych sprawia, że gmina Rajcza to miejscowość idealna to spędzania wolnego czasu w Beskidzie Żywieckim.

Dodaj komentarz