Gdzie się wybrać na wakacje w Polsce? Dwie mniej popularne możliwości

Niestety czas wakacji i urlopów powoli dobiega końca. Dni stają się krótsze w mgnieniu oka a na nasze termometry powoli zaczynają gościć niższe temperatury. Jeśli nie wykorzystałeś swojego urlopu, to jeszcze nic straconego, ale powinieneś się pospieszyć, żeby złapać ostatnie tegoroczne promienie słońca. Końcówka wakacji ma tę zaletę, że większość z nas wróciła już do pracy, więc najpopularniejsze wakacyjne miejsca mogą odetchnąć z ulgą – im bliżej chłodnych miesięcy, tym bardziej wyludniają się nasze plaże i górskie szlaki. Warto to wykorzystać i wybrać się w jedno z mniej popularnych miejsc – dzięki temu będziemy mieć pewność, że cały nasz wypoczynek przebiegnie spokojnie i bez tłumów. Jakie są dwa mniej popularne miejsca na wakacje w Polsce, które warto odwiedzić jeszcze w tym sezonie?


Wakacje w Polsce – zdecydowanie warto!

Na samym początku warto zwrócić uwagę na jedną rzecz – wakacje w naszym kraju nie należą do najtańszych. Zwłaszcza podczas letnich sezonów właściciele nadmorskich kurortów czy górskich schronisk windują nieco ceny, by dostosować je do standardów zachodnich turystów. W ten sposób koszty związane z wczasami w Polsce rosną, natomiast pożyczka na wakacje może okazać się niepotrzebna, jeśli planujemy podróż za granicę. Mimo tego zdecydowanie warto wybrać się na urlop na terenie naszego kraju – mniej zatłoczone miejsca turystyczne nie oferują tak wysokich cen, dodatkowo będziemy mogli liczyć na piękne widoki, wspaniałe szlaki i niezapomniane wspomnienia. Gdzie więc warto wybrać się na wakacje w Polsce?

Kaszuby

Kaszuby, czyli polskie morze z nieco innej perspektywy. Pomimo świadomości Polaków na temat istnienia tego regionu i jego niesamowitego folkloru, same Kaszuby nie cieszą się aż takim uznaniem, kiedy wybieramy kierunek urlopowy. Zupełnie bezpodstawnie! Ten region naszego kraju jest w stanie zapewnić nam wręcz niesamowite wrażenia związane z różnymi rodzajami aktywności. Ci z nas, którzy najbardziej cenią sobie aktywny wypoczynek, z całą pewnością docenią ogrom Parków Narodowych i obecnych w nich szlaków. Będą mogli wybrać się także na spływ kajakowy, gdzie najdłuższe trasy oferują nawet kilka dni aktywności. Natomiast dla tych z nas, którzy planują bardziej wypoczynkowy charakter wypadu, Kaszuby także są w stanie przygotować wiele atrakcji, takich jak swój folklor czy bogata historia.

Jura Krakowsko-Częstochowska

To bardzo niedoceniany region na naszej mapie, no może poza sławnym Parkiem Ojcowskim i jego atrakcjami. Jest to bardzo krzywdzące dla terenu Jury, gdyż ten ciągnie się praktycznie na obszarze 80 kilometrów pomiędzy Częstochową a Krakowem i jest w stanie naprawdę wiele nam zaoferować. Nietypowe w skali całego kraju pejzaże przypadną do gustu wspinaczom, biegaczom oraz rowerzystom, jednak niezależnie od naszego środka transportu czy aktywności Jura jest w stanie zagwarantować nam piękne widoki oraz wspaniałe wrażenia. Występuje tutaj chociażby jedyna pustynia na terenie naszego kraju, Pustynia Błędowska, czy malowniczy Złoty Potok, znany każdemu miłośnikowi niesamowitych widoków i przepysznej grillowanej ryby. Bliskość Krakowa oraz Częstochowy, czyli ważnych punktów na naszej mapie, zarówno tej turystycznej, jak i historycznej, dodaje Jurze dodatkowe atuty.

Dodaj komentarz