Farba blond nie jest dla każdego? Co warto wiedzieć?

Blond włosy to cel wielu kobiet, lecz nie zawsze będzie to dla nas odpowiednia opcja. Jaki typ urody najmocniej skorzysta na takim kolorze włosów?

Blond włosy – marzenie wielu kobiet (i nie tylko)

Farbowanie włosów to niezwykle popularny proces, który posiada grono zwolenniczek, jak i również zwolenników. Zmiana koloru naszej fryzury pozwala nam na odświeżenie swojego wizerunku, a także uwypuklenie naszych największych zalet, jeżeli chodzi o urodę. Wokół zmiany koloru włosów trudno jest przejść obojętnie, bowiem jest to cecha, która jest bardzo dobrze widoczna przez innych ludzi. Nic więc dziwnego, że wiele osób dość często korzysta właśnie z takiej usługi, chcąc znaleźć najlepszy ton dla siebie lub chcąc pobawić się ze swoim wyglądem.

Każda z nas jednak posiada pewne wymarzone kolory, w których najchętniej by siebie widziała. Obiektem westchnień nierzadko jest oczywiście blond – jasne, żywe, błyszczące się włosy to coś, o czym wiele kobiet wręcz marzy i chce chociaż raz spróbować właśnie takiego koloru, jeżeli nie posiadają go naturalnie. Nic więc dziwnego, że czasem możemy spotkać się z naprawdę mocnymi metamorfozami, kiedy to z wyjątkowo ciemnych włosów przechodzimy bezpośrednio do blondu. Jest to zadanie trudne, lecz oczywiście możliwe do zrealizowania.

Do jakiego typu urody najmocniej pasują blond włosy?

Oczywiście warto pamiętać, że nie w każdym przypadku blond włosy będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Specjaliści od farbowania włosów są w stanie wskazać, w jakich sytuacjach farba blond rzeczywiście będzie naprawdę dobrą opcją. Jakie cechy urody mogą więc sprawić, że blond włosy staną się naszym nierozłącznym atrybutem na długi czas?

By rozwiązać ten problem, warto rozróżnić chłodny blond i ciepły blond – takie kolory będą pasować do innych typów urody. Dla przykładu chłodne odcienie sprawdzą się idealnie w przypadku kobiet posiadających niebieskie, zielone lub szare oczy, jasną czy wręcz bladą karnację skóry. Jeżeli zaś chodzi o ciepłe blondy, wydaje się to być idealne rozwiązanie w przypadku ciemniejszych karnacji, osób nielubiących mocnego makijażu i niechodzących w nim za często, z delikatną urodą i często rumieniącą się skórą, na przykład na policzkach. Z takimi cechami, tego typu kolory sprawdzą się wprost perfekcyjnie.

Jak przefarbować swoje włosy na blond?

Warto pamiętać, że farbowanie włosów na blond, na przykład z ciemnych kolorów, jest procesem mocno obciążającym włosy i wymagającym nie tylko sporo czasu, ale i umiejętności. To właśnie dlatego, jeżeli chcemy uzyskać pożądany efekt, zdecydowanie powinniśmy korzystać z pomocy profesjonalistów.

Dodaj komentarz