Na co zwrócić uwagę przy wyborze namiotu?

Nocowanie w namiocie zdecydowanie jest bardzo ciekawą formą spędzania wolego czasu. Dzięki takiej właśnie atrakcji mamy możliwość, aby być blisko natury, pojechać nad jezioro lub w pobliże lasu, oderwać się od szarej rzeczywistości, jak również pozytywnie naładować baterie. Wybór namiotu powinien być jak najbardziej przemyślany, jak również decyzja zakupowa powinna nie być podejmowania pod wpływem emocji.

Namiot to zdecydowanie jeden z symboli dzieciństwa. Będą dzieckiem na pewno nocowaliśmy w namiocie, który był rozstawiony w przydomowym ogrodzie, jak również byliśmy czynnymi uczestnikami rodzinnych wypraw nad rzekę.

Warto wiedzieć, że spędzanie czasu w namiocie – nie tylko spanie, ale również przygotowanie posiłków, jedzenie, przebieranie się, rozmowy, gry oraz wszelkiego rodzaju zabawy, uczyły zachowań społecznych, organizacji czasu, planowania. Wiele również zależało od tego, jakim namiotem dysponowaliśmy.

Obecnie rynek namiotów jest bardzo dynamiczny, a same namioty wykonane są z profesjonalnych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

Jak wybrać namiot?

Przede wszystkim namiot musi spełniać nasze oczekiwania, być estetyczny, trwały i komfortowy w użytkowaniu. Nie warto na pewno kupować namiotów, które już na pierwszy rzut oka budzą wątpliwości, nie podobają nam się, są zbyt małe lub mało funkcjonalne. Warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak:

– wielkość namiotu,
– odpowiedni rozkład pomieszczeń,
– ilość części, z których składa się namiot,
– estetyka i jakość wykonania wszystkich części,
– szybkość składania i rozkładania,
– prostota montażu i demontażu,
– stabilność wszystkich mocowań,
– odporność namiotu na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych warunków
atmosferycznych,
– jakość poszycia, brak przeciekania,
– łatwość utrzymania czystości,
– niewielkie rozmiary po złożeniu,
– łatwość w przechowywaniu.

Jakość namiotu i jego estetyka?

Ważne, aby namiot był szczelny i trwały, gdyż przede wszystkim musi wytrzymać działanie bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak również sprawnie funkcjonować (wraz z wczasowiczami), w czasie zarówno silnego nasłonecznienia, jak również bardzo mocnego deszczu czy silnych podmuchów wiatru.

Nie bez znaczenia jest także jakość wykonania, zarówno głównych i widocznych części namiotu, jak również innych elementów, jak suwaki, zapięcia, liny. Im lepszy, nowocześniejszy, bardziej dopasowany do naszych potrzeb, tym na pewno efekt końcowy po prostu będzie bardziej zadowalający.

Dodaj komentarz