Szykujemy się pod namiot – co warto ze sobą zabrać?

Sezon na biwakowanie można uznać za rozpoczęty. Wiele osób uznaje spanie pod namiotem jako doskonałą zabawę i niezapomnianą przygodę. Większość osób obecnie wybiera się na wyjazd do hotelu, by czuć wygodę i korzystać z luksusów. Jednak spanie w namiocie to coś zupełnie innego – to czas w którym można odłączyć się od technologii i odpocząć na łonie natury. Marzysz o takim wypoczynku? W takim razie koniecznie przekonaj się o czym nie możesz zapomnieć, by taka wyprawa była bezpieczna i komfortowa.

Posłanie do spania

Namiot to nie wszystko, trzeba mieć miejsce do spania. Ważne jest posłanie, którym można wyłożyć podłogę w namiocie. Dodatkowo doskonale sprawdzać się będą śpiwory, dzięki którym możliwe będzie przetrwanie chłodnych nocy. Dla osób, które śpią w dwie osoby w jednym namiocie doskonale sprawdzą się śpiwory, które można ze sobą połączyć suwakiem. W ten sposób można stworzyć posłanie dla dwojga. Oczywiście przyda się poduszka i dodatkowy koc, jeśli noce będą naprawdę chłodne.

Zapalniczka lub kuchenka turystyczna

Wybierając się pod namiot nie ma się miejsca na gotowanie jak w domu. Jednak trzeba jeść śniadanie i kolację – na obiad można wybrać się do restauracji lub baru. Jednak kilka posiłków z pewnością trzeba będzie przygotować samodzielnie. W takim wypadku doskonale sprawdzi się kuchenka turystyczna oraz zapalniczka outdoorowa. Dzięki takim gadżetom można bez trudu przygotować ciepły posiłek.

Naczynia turystyczne

Skoro posiłek gotowy to nie może zabraknąć naczyń i sztućców. Na takie wyprawy najlepiej sprawdzać się będą zestawy jednorazowe, które można szybko wyrzucić i nie trzeba się przejmować ich myciem oraz transportem. Naczynia i sztućce jednorazowe zazwyczaj można kupić w większych zestawach, a nie są drogie.

Kosmetyczka i ręczniki

W kosmetyczce osób, które wybierają się pod namiot powinny znaleźć się preparaty na ukąszenia, a także spraye przeciw komarom i kleszczom. Warto mieć opatrunek i plastry. Oczywiście nie może zabraknąć kosmetyków, dzięki którym można zadbać o higienę. Wybierając ręcznik warto zdecydować się na szybkoschnący.

Mając taki zestaw ze sobą można mieć pewność, że wyjazd pod namiot będzie wspaniały. Wystarczy kilka przedmiotów i gadżetów, by możliwe było przetrwanie kilku dni i nocy na zewnątrz bez budynków i nowoczesnych urządzeń w pobliżu.

Dodaj komentarz