Beskidzkie szczyty. Barania Góra czeka na turystów

Dla miłośników pieszych wędrówek, Beskid Śląski jest wspaniałą krainą. Liczne szlaki piesze, ogromna ilość atrakcji oraz schronisk górskich – oto czynniki, dzięki którym wycieczki po tych górach są tak popularną formą spędzania wolnego czasu.

Beskid Śląski zachwyca, a jego szczyty przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku z różnych rejonów kraju. Jednym z tych szczytów, które cieszą się największą sympatią ze strony turystów, jest Barania Góra. Szczyt ten osiąga wysokość 1220 metrów n. p.m., a dzięki wieży widokowej umieszczonej na jego szczycie, można z niego podziwiać piękne krajobrazy.

Widoczne są stąd wspaniałe szczyty Beskidu Żywieckiego, w tym Babia Góra oraz Pilsko. Przy dobrej widoczności można też z Baraniej Góry podziwiać Małą Fatrę oraz Tatry. Doskonale widoczne jest też pobliskie Skrzyczne – najwyższy szczyt, jakim może się pochwalić Beskid Śląski i jedna z najpopularniejszych gór dla miłośników narciarstwa.

W czasie wycieczki w rejon Baraniej Góry można też zobaczyć źródła Wisły oraz pospacerować po dolinkach Białej i Czarnej Wisełki. To obszar niezwykle atrakcyjny pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, który z pewnością warto poznać lepiej.

Dodaj komentarz